درباره جورگ


 

جورگ نام منطقه ای با مرکزیت روستایی به نام جورگ است که در 75 کیلومتری شمال غربی شیراز واقع شده است. این روستا از جاده بیضا (جاده بهشت گمشده) و سپیدان دارای دسترسی است. این روستا در فاصله مناسبی از شهر شیراز واقع شده است. همچنین در کنار جاذبه های طبیعی شهرستان سپیدان مانند تنگ تیزاب، چشمه و برم شش پیر،  تنگ گمبیل و تنگ دلخان  واقع شده است. در اقامتگاه بوم گردی جورگ امکان اقامت در کلبه های کاهگلی روستایی، چادرهای اختصاصی و عمومی به شکل سیاه چادر و سفید چادر فراهم شده است. این امکانات علاوه بر اینکه تجربه ای جدید از زندگی روستایی و عشایری به مسافران می دهد، تمام امکانات و استانداردهای لازم برای یک سکونت دلپذیر را برای ایشان فراهم می کند. در این اقامتگاه وعده های غذایی در محل به صورت سنتی آماده و امکانات پذیرایی برای سه وعده با غذاهای سنتی برای مهمانان فراهم شده است. 
برنامه های تفریحی متنوعی شامل اسب سواری، تیراندازی، پوشیدن لباس محلی و عکاسی، بازدید از طبیعت زیبای منطقه و افرود، برنامه های کوهنوردی و پیاده روی و بازدید از زندگی عشایری و روستایی برای مهمانان تدارک دیده شده است. 

 •    اقامتگاه بومگردی جورگ به عنوان یکی از مجهزترین اقامتگاه های بوم گردی در جنوب کشور، به دلیل فاصله مکانی نزدیک به شهرهای شیراز ، سپیدان و مرودشت، شرایط مناسبی را برای سفرهای انفرادی و گروهی یک یا چند روزه برای گردشگران فراهم آورده است.این اقامتگاه با برخورداری از اتاق های دو، چهار، پنج، شش تخته ،باحمام وسرويسهاى ايرانى و فرنگى، رستوران، دمنوش خانه، فضای بازی کودکان، چادرهای عشایری و ساده دو نفره و گروهی، عرضه غذاهایی ارگانیک و سنتی، صنایع دستی، اسب سواری، تیراندازی و ... ضمن ارئه خدمات رفاهی مناسب، سفر خاطره انگیزی را برای گردشگران رقم می زند.


• اقامتگاه بومگردی جورگ با قرار گرفتن در شهرستان سپیدان به عنوان قطب اکوتوریسم استان فارس و همجواری با مناطق گردشگری مانند تنگ تیزاب، چشمه و برم شش پیر، سراب کهکران، بهشت گمشده، تنگ گمبیل، تنگ دلخان، دریاچه سد درودزن و... موقعیت ویژه ای برای اقامت گردشگران در این منطقه به وجود آورده است.

• قرار گرفتن این اقامتگاه در حاشیه جاده شش پیر- دلخان - کامفیروز به عنوان یکی از زیباترین جاده های توریستی و کوهستانی استان فارس شرایط لازم برای اقامت افراد علاقمند به آفرود ، دوچرخه سواری کوهستان، کوهپیمایی و... را فراهم آورده است.

• اقامتگاه بومگردی جورگ با قرار گرفتن در مسیر کوچ عشایر قشقایی، مکان مناسبی برای آن دسته از گردشگرانی است که به دنبال تجربه و آشنایی با شیوه زندگی و فرهنگ ایل قشقایی هستند. برگزاری تورهای گروهی و بازدید از سیاه چادر و زندگی عشایری در کنار بافت گیاهی منطقه، ازجمله برنامه هایی است که برای گردشگران در فصل حضور عشایر در این منطقه برگزار می شود.

 
نویسنده : مدیر سایت
پنج شنبه 7 تیر 1397
    
بازدید: 9081
    
زبان : فارسی
    
گالری جورگ
گالری جورگ

گالری جورگ

فرش قشقایی روستای جورگ
فرش قشقایی روستای جورگ

فرش قشقایی روستای جورگ

شرایط و قوانین
شرایط و قوانین

شرایط و قوانین

کمپ جورگ

نظرات

کمپ جورگ
طراحی سایت و سئو : مرکز طراحی وب زئوس